Nyheter

KaBiLi

Av: Helge Bjørn Stormo  |  Publisert: 12. august 2025  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Høstens turneringer er igang.

KaBiLi turneringen blir arrangert førstkommende lørdag. Litt historie først: Karin og Birger Lie regnes som Arendal & Omegn Golfklubb inigativtakere. Det hele startet under en biltur fra Kristiansand til Arendal midt på 1980 tallet, ifølge boken som Øyvind Bjorvatten ga ut i år 2000. Derifra og frem til nå har det vært en enorm utviklig både på banen og ikke minst på antall medlemer.
Turneringen ble første gang spilt 18.8 1991 og i statuttene fra ekteparet Lie for turneringen står det at turneringen videre skal spilles så nær denne datoen som mulig.  

Så tilbake til turneringen:
Dagen er lørdag 16.8 kl 10. Nytt av året er at det denne gangen blir shootgun start. Hcp. grense for herrer er 28 og damer er 36 (her er mulighet for dispensasjon for de som ikke helt oppfyller kravene)
Start kontigent er som vanlig kr. 150,- og hele summen går til premier til deltakerene.
Vi bestiller en bløtekake og klubben spanderer kaffe.
Turneringen spilles som netto slagspill for begge kjønn dvs. slag minus hcp.

For at vi skal få bestilt nok kake ber vi dere være greie å melde dere på så raskt som mulig og senest torsdag 14.aug kl 10.

For turnerings komiteen
Helge